
Wendelien Schönfeld Houtsneden / Woodcuts
Film van de boekproductie Wendelien Schönfeld Houtsneden / Woodcuts, die in juli 2012 is verschenen ter gelegenheid van de tentoonstelling van haar werk in Museum Het Rembrandthuis.
Lees meerWendelien Schönfeld maakt al jarenlang houtsnedes in kleur. Per kleur wordt de voorstelling op een andere plank uitgesneden. Daarbij wordt natuurlijk rekening gehouden met overlappende en daardoor mengende kleuren. Die techniek is enerzijds arbeidsintensief en vraagt om speciaal gereedschap, om ervaring en om geduld. Anderzijds biedt die techniek ook mogelijkheden om te spelen en uit te proberen. Men kan een van de platen opnieuw snijden. Men kan door een papieren vormpje op de geïnkte plaat te leggen, suggereren dat die vorm is weggesneden en de druk vergelijken met de vorige. Gedurende dit hele proces van soms wel 100 proefdrukken blijft de kleur vers. De laatste jaren snijdt Wendelien Schönfeld ook driedimensionale beelden uit hout. Zij beschildert de beelden licht.
Afbeeldingen van dit object mogen niet worden gedownload. Het auteursrecht van dit object berust niet bij Rijksmuseum Twenthe. Voor meer informatie kunt u contact opnemen.
Film van de boekproductie Wendelien Schönfeld Houtsneden / Woodcuts, die in juli 2012 is verschenen ter gelegenheid van de tentoonstelling van haar werk in Museum Het Rembrandthuis.
Lees meerOp haar site heeft Wendelien Schönfeld (1950) gegevens verzameld over haar kunstwerken. Vooral het onderdeel ‘Hôtel Turgot’ is erg interessant.
Lees meerAls ik in gouache werk, maak ik per sessie een gouache en kunnen vier of vijf sessies genoeg zijn om een gouache te maken die beide partijen tevreden stelt. Voor een olieverfportret vraag ik om tien keer poseren. Voor een beeldje ook; daarbovenop komt dan nog veel werk aan het beeldje dat ik zonder model doe, alleen in het atelier. Ik werk nooit naar een foto zegt Wendelien Schönfeld.
Lees meer