
Atelier Frank van Hemert
In deze film gaat Enny Verhey op atelierbezoek bij Frank van Hemert.
Lees meerFrank van Hemert werkt vrijwel uitsluitend in reeksen waarin hij belangrijke thema's van het menselijk bestaan centraal stelt. De series dragen titels als You-Me (over liefde, seksualiteit, het opgaan in elkaar), Laatste slaapkamer (over de dood) en Secret Survivors (over lichaamsdelen, zoals hoofden, handen, armen en rompen). Zijn andere series gaan over onderwerpen als: geboorte, leven en dood, hoop, waanzin en verlossing, eenzaamheid en verlangen, afzondering en terugkeer, zelfbeschadiging en overleven. Alhoewel Van Hemert over de thematiek van al zijn series talloze gedachten heeft gevormd, laat hij zijn voorstellingen aan de toeschouwer het liefst open voor verschillende interpretaties. Daarom schept hij in zijn werk altijd een bepaalde spanning tussen direct herkenbare motieven en een onderliggende metafysica. Ook de gelaagde techniek en het intense kleurgebruik dragen bij aan het dubbelzinnige karakter van zijn werk waardoor de toeschouwer al kijkend en denkend langzaam dieper doordringt. Door in zijn werk ieder keer een expressief kleurpalet toe te passen, roept Van Hemert in al zijn ‘tekeningen’, zoals hij die zelf noemt, emoties, intimiteit en confrontatie op.
Afbeeldingen van dit object mogen niet worden gedownload. Het auteursrecht van dit object berust niet bij Rijksmuseum Twenthe. Voor meer informatie kunt u contact opnemen.
In deze film gaat Enny Verhey op atelierbezoek bij Frank van Hemert.
Lees meerOp de site van Frank van Hemert staat allerlei informatie over hem en over zijn werk. Onder de kop digitale video staan twee films waarin Frank van Hemert in gesprek is met Enny Verhey. Dit gebeurt in de tentoonstelling Unverschämte Schönheit in het Gustav Lübcke Museum in Hamm in 2011 en in zijn atelier in 2012.
Lees meerSamen met Enny Verheij loopt Frank van Hemert door de tentoonstelling ‘Unverschämte Schönheit’ in Hamm.
Lees meer