
Kunst maakt kunst
Digitaal kunstwerk van Peter Struycken als basis 3d animatiemodel.
Lees meerAfbeeldingen van dit object mogen niet worden gedownload. Het auteursrecht van dit object berust niet bij Rijksmuseum Twenthe. Voor meer informatie kunt u contact opnemen.
Digitaal kunstwerk van Peter Struycken als basis 3d animatiemodel.
Lees meerHet pointillisme is een schildertechniek die vooral aan het eind van de negentiende eeuw werd beoefend. Ze wordt getypeerd door het gebruik van stippen die ongemengd op het doek worden geplaatst. Doel was vooral het licht te accentueren op basis van een analyse van de kleuren.
Lees meerNederlandse beeldhouwer, computerkunstenaar, glasschilder, monumentaal kunstenaar (keramiek), omgevingskunstenaar, schilder, tekenaar van landschappen non-figuratief, geboren 5 januari 1939 in Den Haag. Sinds 1963 houdt Peter Struycken zich vooral bezig met het systematisch onderzoek naar kleuren en vormen.
Lees meerIn de kunst wordt een werk als monochroom beschouwd als de kleuren voor het menselijk oog dicht genoeg bij elkaar liggen. Zo'n werk hoeft dus niet monochroom te zijn in de fysische zin. Zo worden enkele van Claude Monets werken uit de serie House of Parliament als monochroom beschouwd, hoewel ze dat strikt genomen niet zijn.
Lees meer