Portret van de kunstenaar
In de serie Hollandse Meesters in de 21 eeuw een portret van Maria Roosen door regisseur Tessa Boerman (duur filmpje plm. 15 min.):
Lees meerIn de serie Hollandse Meesters in de 21 eeuw een portret van Maria Roosen door regisseur Tessa Boerman (duur filmpje plm. 15 min.):
Lees meerMaria Roosen kreeg in 2006 de Wilhelminaring, de oeuvreprijs voor Nederlandse beeldhouwkunst. De Wilhelminaring is een landelijke oeuvreprijs die sinds 1998 elke 2 jaar wordt toegekend aan een vooraanstaand Nederlandse beeldhouwer. Het is een van de belangrijkste kunstprijzen in Nederland, waarmee aandacht wordt gevraagd voor de Nederlandse beeldhouwkunst.
Lees meerMaria Roosen is een Nederlandse kunstenares. Zij tekent, aquarelleert en ontwerpt driedimensionaal werk, vooral in glas. Meer informatie, haar biografie en vele afbeeldingen zijn te vinden op deze website:
Lees meerDit korte artikel in “Lustwarande” (Platform for Contemporary Sculpture) werpt een verhelderende blik op de bijzondere vormentaal in glas van Maria Roosen.
Lees meer