Wie was Lucebert?
Op de site van Huygens ING - Den Haag staat een biografie over Lucebert met de bronvermelding: Peter Hofman, 'Swaanswijk, Lubertus Jacobus (pseudoniem Lucebert) (1924-1994)', in Biografisch Woordenboek van Nederland.
Lees meerOp de site van Huygens ING - Den Haag staat een biografie over Lucebert met de bronvermelding: Peter Hofman, 'Swaanswijk, Lubertus Jacobus (pseudoniem Lucebert) (1924-1994)', in Biografisch Woordenboek van Nederland.
Lees meerOp de site van de Koninklijke Bibliotheek staan cartoons, vignetten en omslagen van Lucebert uit de periode 1952 – 1988. In de balk kunt u doorklikken op ‘Lucebert 1924 – 1994’ voor allerlei informatie over Lucebert
Lees meerIn augustus 2015 is deze film met werken van Lucebert gepubliceerd via YouTube.
Lees meerLithografie is een grafische techniek die tot de vlakdruk behoort. Lithografie maakt gebruik van het vet in het tekenmateriaal en in de drukinkt. Als drager van de tekening dient een bepaald soort kalksteen of een gecoate metalen plaat. Met een pers wordt de geïnkte tekening overgebracht op papier. Hoe het maken van een lithografie stap voor stap gaat kunt u zien in deze video.
Lees meerLucebert thuis in Bergen, een tentoonstelling die is gehouden in de Culturele Buitenplaats Kranenburgh in Bergen, Noord Holland.
Lees meer