Spotvers
Behalve bovenstaande prent was er op de Amsterdamse burgemeester Joachim Rendorp ook nog een spotvers gemaakt.
Lees meerEen spotprent op de Amsterdamse burgemeester Joachim Rendorp (bijgenaamd De Bruggenmaker), acht steden en de Ridderschap. Zij stemden tegen het voorstel om Prins Willem V het commando over Den Haag te ontnemen (1785/86).
Een wagen met het wapen van de prins, getrokken door negen paarden, stort in de diepte als de brug het begeeft. In de verte links het profiel van Amsterdam, rechts van Den Haag. Onder de plaat een vers van 20 regels in 2 kolommen.
Behalve bovenstaande prent was er op de Amsterdamse burgemeester Joachim Rendorp ook nog een spotvers gemaakt.
Lees meerDe Amsterdamse burgemeester Joachim Rendorp legde op 1 februari 1786 de Staten van Holland een plan voor waarmee de terugkeer van de prins naar Den Haag weer mogelijk zou worden, maar het plan leed schipbreuk. Op 27 augustus 1786 besloten de Staten van Holland met een krappe meerderheid (negen tegen tien stemmen) de prins definitief het commando over het Haags garnizoen te ontnemen.
Lees meerHoe langer de reeds verloren oorlog met Engeland en de koude oorlog met Jozef II zich voortsleepten, des te verder daalden het aanzien en de macht van de stadhouder Willem V. Er braken overal in het land onlusten uit en in veel steden namen de patriotten de macht over. In Den Haag kregen zij zelfs in de Staten van Holland de touwtjes in handen. Zij ontnamen prins Willem V het commando over het garnizoen en dwongen zo de stadhouder de stad te verlaten.
Lees meer