De Bergense School bezoekt Katwijk
In gesprek met Andre Groeneveld, conservator Katwijks museum over De Bergense School.
Lees meer
In gesprek met Andre Groeneveld, conservator Katwijks museum over De Bergense School.
Lees meerGroep voornamelijk Nederlandse expressionistische kunstenaars, na de eerste wereldoorlog grotendeels gevestigd in Bergen. Werden de Groninger expressionistische kunstenaars vooral door het Duitse expressionisme beïnvloed, de schilders van de Bergense School richtten zich vooral op Frankrijk. Hun werk kenmerkt zich doorgaans door een somber, bruin en donker, kleurgebruik, vereenvoudigde vormen en een evenwichtige compositie.
Lees meerOok in het neutrale Nederland ging de Eerste Wereldoorlog niet ongemerkt voorbij: 1 miljoen Belgen vluchtten naar ons land. Leo Gestel maakte ruim 100 tekeningen van deze dramatische gebeurtenis. Hij beschouwde het als een intermezzo in zijn oeuvre, maar is dat ook zo?
Lees meerTussen realiteit en abstractie, muziekinstrumenten, rond 1910, stillevens, weinig kleur maar vooral een nieuwe analytische manier van kijken waarin vorm centraal staat. Een Venster op het kubisme.
Lees meerLeo Gestel (1881 -1941) was een Nederlandse kunstschilder. Samen met Jan Sluijters en Piet Mondriaan wordt hij gerekend tot de modernisten. Zij vernieuwden de schilderkunst aan het begin van de twintigste eeuw met opzienbarende werken, fel van kleur, uitbundig en soms provocerend. Behalve als schilder werkte Gestel ook als boekillustrator en maakte hij illustraties voor kranten. Leo Gestel werd 60 jaar en maakte een groot aantal werken. Helaas is een deel daarvan bij een brand verloren gegaan.
Lees meerDe fauvistische stroming staat aan het begin van de moderne kunst van de 20e eeuw. Ze schilderden door vlakken met heldere, soms felle, vrolijke kleuren en lijnmotieven in te vullen. De schilders versierden het vlak als het ware. Het uitbeelden van mensen, dingen of landschappen hoefde niet natuurgetrouw te zijn. Met enkele filmpjes
Lees meer