Micha Karlslund
Op haar site laat de Deense kunstenares Micha Karlslund zien waar zij mee bezig is (geweest).
Lees meerDe werkplaats van Micha Karlslund ziet er uit als een lab. Niet een laboratorium met kolven en microscopen maar met glas, metalen, kleuren, planten en papier. Karlslund noemt wat ze doet een soort van fundamenteel onderzoek. Een experimenteel en intuïtief proces naar nieuwe esthetische mogelijkheden gebaseerd op de combinatie van glas en afbeeldingen.
Op het werkblad bevinden zich glasplaten van alle afmetingen en met verschillende oppervlakken, motieven en kleuren. Bij het raam staat een reeks geblazen vazen - cilinders - met jachtmotieven, dieren, landschappen en mensen. Het uitgangspunt is de opgeblazen vaasvorm waarvan het oppervlak op verschillende manieren wordt verwerkt. De cilinders zijn gerold in aluminium en koper en vervolgens blootgesteld aan zandstralen, geverfd met glasverf en gegraveerd met verschillende motieven - eigen tekeningen, afbeeldingen en clips, verzameld door de jaren heen. Het tweede project is gebaseerd op experimenten met vensterglas, die worden gemengd met andere materialen: papier, planten en metalen zoals koper, zilverpapier en zilverfolie. De resultaten van het proces zijn vrij onvoorspelbaar en soms wordt het glas gewoon in de oven geëxplodeerd.
"Mijn denkbeeldige universum baseert zich op existentiële vragen over mensen en op verschillende toestanden zoals breekbaarheid en kracht. Met het glas als medium ben ik van plan mezelf uit te drukken over al deze gedachten waarvan ik denk dat glas geschikt is, omdat het fysiek reflecteert, schijnt, in meerdere lagen kan worden gezien en zelfs een materiaal is dat zowel koel, helder, hard en zacht is ", zo legt Micha Karlslund de achtergrond van haar project uit.
Op haar site laat de Deense kunstenares Micha Karlslund zien waar zij mee bezig is (geweest).
Lees meerNa een studio te hebben gedeeld en meer dan 20 jaar zij aan zij te hebben samengewerkt, zijn Micha Karlslund en Steffen Dam in 2016 begonnen aan het Cylinder-project. Verhalende collages waarvoor de kunstenaars een nieuwe iconografie van originele gezeefdrukte glas emaille emblemen ontwikkelen.
Lees meer