De Gids, 1929
Naar aanleiding van een tentoonstelling in Pulchri Studio, 2 jaar na het overlijden van Floris Verster, gaat N.J. Swierstra uitvoerig in op het werk van de kunstenaar.
Lees meerNaar aanleiding van een tentoonstelling in Pulchri Studio, 2 jaar na het overlijden van Floris Verster, gaat N.J. Swierstra uitvoerig in op het werk van de kunstenaar.
Lees meerFloris Hendrik Verster was een Nederlands kunstschilder. In Brussel maakte hij kennis met leden van Les Vingt en begon daarop te werken met ruwe penseelstreek en heftige kleuren en oogstte bij de avant-garde succes met zijn uitbundige bloemstillevens en landschappen. Rond 1890 onderging zijn werk een metamorfose en legde hij zich vrijwel geheel toe op tekeningen in waskrijt met verstilde onderwerpen. (Kunstbus)
Lees meerMeer dan 100 werken van deze kunstenaar bevinden zich in de collectie van de Lakenhal in Leiden.
Lees meer