Over Bettie van Haaster
Het werk van Bettie van Haaster is op het eerste gezicht ingetogen en geschilderd in een beperkt kleurenpalet. Je moet echt goed kijken, de tijd nemen, dan word je beloond.
Lees meerBij vlagen maakt Bettie van Haaster aquarellen. Het is een geliefde techniek, omdat het licht als het ware in de kleur zit. De aquarel gebruikt ze ook om kleurvlakken en verfstructuren te maken waarin het toeval een rol speelt. In 2004 vond een belangrijke expositie plaats in het Rijksmuseum Twente, onder de titel Fruit. Naast schilderijen en tekeningen presenteerde ze voor het eerst haar aquarellen van vruchten: appels, peren, citroenen, de oogst van een werkperiode in het jaar daarvoor.
Het werk van Bettie van Haaster is op het eerste gezicht ingetogen en geschilderd in een beperkt kleurenpalet. Je moet echt goed kijken, de tijd nemen, dan word je beloond.
Lees meerBij een aquarel (gewassen tekening) wordt met wateroplosbare verf op speciaal dik aquarelpapier geschilderd. Karakteristiek is dat het kleurende pigment in een niet-gesloten laag wordt aangebracht, zodat het papier erdoorheen schemert. Ook wordt er geen dekkende verf (gouache) gebruikt, in het bijzonder geen dekkend wit. Het wit in een aquarel is dan ook altijd afkomstig van het papier.
Lees meer